PIERWSZY OGIEŃ, czyli rozmowa kwalifikacyjna

      Skoro przyszły pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną, Twoje CV musiało na nim zrobić dobre wrażenie. Świetnie! To ogromna szansa, którą podczas rozmowy możesz wykorzystać, zdobywając wymarzoną pracę, lub zaprzepaścić – nieumiejętnie prezentując siebie i swoje kompetencje.

      Aby tego uniknąć, dobrze przygotuj się do spotkania. Być może od niego zależy reszta Twojego życia?

 

CURRICULUM VITAE

Imię i nazwisko

Aktualny adres

Telefon

E-mail

Wykształcenie:

Podaj nazwę szkoły, wydział, kierunek, specjalizację, tytuł pracy magisterskiej, inżynierskiej. W zależności od branży lub stanowiska, o które się ubiegasz, możesz wymienić istotne z punktu widzenia firmy przedmioty, ponieważ pracownik działu rekrutującego nie zawsze posiada informacje na temat programu nauczania obowiązującego w danej uczelni.

Twoje ciało mówi za Ciebie – uwaga na gesty

To, co mówimy nie ma aż takiego znaczenia w porównaniu z tym, jak mówimy. 

93% informacji zawarte jest w komunikacie niewerbalnym. Czy body language można kontrolować? Jak go wykorzystać, aby być efektywniejszą i bardziej czytelną w pracy? – radzi psycholog i coach Anna Dzierżawska-Popiołek z firmy cococo.pl 

Czy wiesz, że skuteczność w znalezieniu pracy zależy także od Ciebie i Twojego zaangażowania, a nie tylko od skali bezrobocia i trudnych warunków na lokalnym rynku pracy? Jeśli będziesz miał właściwe podejście i zastosujesz skuteczne metody szukania pracy, osiągniesz sukces.

Download this file (Poradnik wyjazdy do pracy.pdf) Wyjazdy do pracy - poradnik

1. Sprecyzuj cel

Jeśli nie będziesz wiedział, czego szukasz, prawdopodobnie nigdy tego nie znajdziesz. Określ więc dokładnie:

1. co naprawdę lubisz robić,
2. wśród jakich ludzi chcesz pracować i co już umiesz,
3. czego chcesz się nauczyć,
4. jak ma wyglądać twoja ścieżka zawodowa.

Następnie wybierz branże i stanowiska, na jakich mógłbyś pracować. Sporządź listę firm, w których twoje oczekiwania mogą się spełnić. Do nich kieruj swoją ofertę. Szukanie pracy to bardzo absorbujące zajęcie. Bądź wytrwały, systematyczny, nie poddawaj się i myśl pozytywnie!

Back to top