Pobierz obrazki 
Testy kompetencji społecznych i poznawczych.
Licencja bez limitu badań lub licencja za wykorzystane badania.
 

 
Dzięki testom sprawdzisz kompetencje studentów
 

 
Platforma internetowa zawiera: 
- 13 testów kompetencji społecznych badających nastawienie do pracy, stabilność emocjonalną, umiejętności interpersonalne, umiejętności menedżerskie, motywacja, odporność na stres.
- 10 testów kompetencji poznawczych badających umiejętności werbalne, liczbowe, figuratywne, administracyjne.
- 35 skal kompetencyjnych do profilowania zawodów
- 300 pytań rekrutacyjnych gotowych do wydruku
- generator raportów analitycznych 
 

 
Pobierz obrazki
Wypróbuj bezpłatnie już teraz!
W ramach współpracy oferujemy bezpłatną pomoc merytoryczną wykorzystania testów w projektach diagnozy kompetencji i preferencji zawodowych studentów.
Nasze doświadczenie to przebadanych ponad 8 tysięcy studentów.
 

 

 
HR Systems
ul. Jana Brzechwy 26

60-195 Poznań
telefon + 48 506 038 864
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Wypisz się
 

 

5 najczęściej popełnianych błędów w CV

Poszukiwanie pracy i związane z tym stworzenie swojego idealnego CV wielu z nas spędza sen z powiek. Ilość informacji dotyczących tego, co i jak powinniśmy wpisać do CV bywa przytłaczająca. Nawet jeśli już uda nam się zastosować do większości wskazówek zdarzają nam się błędy, zarówno te językowe jak i merytoryczne. Niestety każdy najmniejszy błąd w życiorysie może oddalić nas od zdobycia wymarzonej pracy. Poniżej podpowiadamy czego nie robić i jakich błędów unikać, aby pozytywnie wyróżnić sie wśród konkurencji.

1. Literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne

Wydawałoby się, że w dobie korzystania z programów do tworzenia i edycji dokumentów, jesteśmy chronieni przed popełnianiem błędów. Nic bardziej mylnego - programy te po pierwsze usypiają naszą czujność, a po drugie często generują błędy, których sami nie popełnilibyśmy w tak ważnym dokumencie. Do programów edycji tekstu powinniśmy mieć ograniczone zaufanie i pamiętać, że są one jedynie sztucznie stworzonym kodem, a językowe niuanse i prawdziwe znaczenie tekstu potrafi rozpoznać tylko człowiek.

Pamiętaj, aby dokładnie, kilkukrotnie, samodzielnie sprawdzić swoje CV, a następnie dla pewności dać je do przeczytania również komuś postronnemu. Sami często nie widzimy błędów, które popełniliśmy, nawet jeśli sprawdzamy tekst kilka razy. "Świeże oko" może je bardzo łatwo wyłapać. Nie ma natomiast sensu wielokrotne, żmudne sprawdzanie tekstu tuż po jego napisaniu, ponieważ paradoksalnie im dłużej na niego patrzymy, tym mniej błędów wyłapujemy. Napisany dokument najlepiej zamknąć i otworzyć następnego dnia - wtedy na pewno będzie nam łatwiej znaleźć ewentualne błędy. Szczególną uwagę warto zwrócić na nazwy własne np. firm (szczególnie tej, do której aplikujemy). Autokorekta w tym przypadku lubi płatać niechciane figle.

2. Brak "lustrzanego odbicia"

Zawsze kiedy starasz się o pracę idealnie dopasuj swoje CV do ogłoszenia na dane stanowisko. Musisz skroić je na miarę wymagań stawianych przez pracodawcę
i sprawić, że osoba rekrutująca po pierwsze je przeczyta, a po drugie weźmie pod uwagę w rekrutacji. Jak to zrobić? Przede wszystkim skup się na swoich umiejętnościach oraz osiągnięciach i podkreśl te, które są najistotniejsze z punktu widzenia obowiązków na danym stanowisku. Pamiętaj również, aby Twoje CV było przejrzyste i zrozumiałe. Najlepiej jeśli będzie ono "lustrzanym odbiciem" ogłoszenia o pracę, o którą się staramy. Wymienionym wymaganiom postaraj się dopasować swoje umiejętności. Pamietaj jednak, aby być szczerym i nie przypisywać sobie cech czy doświadczenia, których nie posiadasz.

3. Podkreślanie obowiązków, a nie osiągnięć

W większości CV panuje tendencja do przedstawiania swoich dotychczasowych obowiązków. Z lubością opisujemy zadania, za które byliśmy odpowiedzialni jednak zapominamy o naszych konkretnych osiągnięciach. Zamiast skupiać się na tym co robiłeś, opisz swoje sukcesy. Nie pisz: obsługiwałem klientów, byłem odpowiedzialny za sprzedaż, pracowałem nad zwiększeniem ruchu w witrynie. Zamiast tego zaprezentuj swoje osiągnięcia i konkretne dane liczbowe np.
wg ankiet 9/10 klientów było zadowolonych z mojej obsługi; jako sprzedawca osiągnąłem 40% wzrost sprzedaży w ciągu roku; w ciągu 6 miesięcy sprawiłem, że ruch na stronie zwiększył się o 45% itp. Oczywiście, to w jaki sposób osiągnąłeś dany cel jest ważne, ale o tym możesz opowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Gwarantujemy, że opisując swoje osiągnięcia wyróżnisz się nawet wśród najmocniejszej konkurencji i masz większe szanse być na taką rozmowę zaproszony.

4. Brak haseł kluczowych

Słowa kluczowe są niezwykle użyteczne w procesie rekrutacji dla obu stron. Dlatego ich użycie w życiorysie staje się koniecznością. Rekruter przeznacza średnio
3 sekundy na wstępne zapoznanie się z CV i decyzję, czy je przeczytać czy odrzucić. W ciągu tych kilku decydujących sekund, poszukiwane są wspomniane słowa kluczowe i to one przykuwają uwagę. Analogicznie ich brak sprawia, że CV zazwyczaj zostaje odrzucone. Jeśli przykładowo w rekrutacji poszukiwany jest Project Manager w CV powinny się znaleźć słowa takie jak: zarządzanie, projekt, budżet, zespół i inne, które utwierdzą rekrutera, że kandydat ma doświadczenie
w zarządzaniu projektami, nawet jeśli nigdy nie był zatrudniony na stanowisku
o takiej nazwie (!).

5. Ważne informacje wymienione na końcu

I znów w związku z tym, że osoba, która przeprowadza pierwszą selekcję napływających CV spędza tylko kilka sekund na wstępną analizę każdego z nich - jej uwagę przyciągają tylko 1-2 pierwsze punkty akapitów znajdujących się na górze naszego życiorysu. Dlatego właśnie tam powinniśmy umieszczać najważniejsze informacje. Wśród nich powinny znaleźć się te umiejętności oraz osiągnięcia, którymi chcemy się pochwalić i które jednocześnie będą najważniejsze dla naszego potencjalnego pracodawcy. Nigdy nie zostawiajmy ważnych osiągnieć na sam koniec dokumentu, ponieważ prawdopodobnie nigdy nie zostaną one tam zauważone. Ważne aby wspomniane pierwsze punkty rzeczywiście były punktami, a nie długą nudną rozprawką. Aby rzucały się w oczy muszą być zwięzłe, treściwe, konkretne, wypenione sowami kluczowymi i odpowiednio wyeksponowane.

Jeśli nie popełnisz wyżej wymienionych błędów podczas tworzenia swojego CV, Twoje szanse w rekrutacji będą dużo większe.

Artykuł przygotował: https://www.velvetjobs.com

 

Unia finansuje narzędzia do badania kompetencji

 
Pobierz obrazki
Jeżeli nie widzisz dobrze tego maila?
Kliknij tutaj
 

 
Certyfikacja DIsc  dla trenerów, konsultantów i Specjalistów hr
Zapraszamy na warsztaty certyfikacyjne
DiSC Classic. Uzyskaj dożywotni, międzynarodowy certyfikat DiSC Trainer&Facilitator. 

Wypełnij test rozwoju zawodowego, naucz się jak efektywnie przeprowadzić sesję informacji zwrotnych na podstawie raportu i zaplanuj projekt szkoleniowo-doradczy dla swoich współpracowników lub klientów. Dodatkowo otrzymasz komplet kart Quick DiSC do prowadzenia ćwiczeń.

Terminy:  25-26 marzec w Katowicach lub
1-2 kwiecień w Poznaniu.

 Pobierz obrazki 

Pobierz obrazki

 
Produkty i rozwiązania dostępne w 28 wersjach językowych
 
warsztaty z wykorzystaniem filmów video
 
DiSC wspomaga zespoły w efektywnej pracy
 

 
 
 
 
 
 
 Bartosz Makles oraz zespół trenerek DiSC Polska
Pobierz obrazki

 
Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.
 

 
Dostajesz tą wiadomość, bo zapisałeś się na newsletter DiSC Polska z siedzibą w Poznaniu, ul. Jana Brzechwy 26.

 
www.disc-polska.pl

www.akademiadisc.pl

www.everythingdisc.com
 

Dostarczone przez FreshMail

PIERWSZY OGIEŃ, czyli rozmowa kwalifikacyjna

      Skoro przyszły pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną, Twoje CV musiało na nim zrobić dobre wrażenie. Świetnie! To ogromna szansa, którą podczas rozmowy możesz wykorzystać, zdobywając wymarzoną pracę, lub zaprzepaścić – nieumiejętnie prezentując siebie i swoje kompetencje.

      Aby tego uniknąć, dobrze przygotuj się do spotkania. Być może od niego zależy reszta Twojego życia?

 

CURRICULUM VITAE

Imię i nazwisko

Aktualny adres

Telefon

E-mail

Wykształcenie:

Podaj nazwę szkoły, wydział, kierunek, specjalizację, tytuł pracy magisterskiej, inżynierskiej. W zależności od branży lub stanowiska, o które się ubiegasz, możesz wymienić istotne z punktu widzenia firmy przedmioty, ponieważ pracownik działu rekrutującego nie zawsze posiada informacje na temat programu nauczania obowiązującego w danej uczelni.

Twoje ciało mówi za Ciebie – uwaga na gesty

To, co mówimy nie ma aż takiego znaczenia w porównaniu z tym, jak mówimy. 

93% informacji zawarte jest w komunikacie niewerbalnym. Czy body language można kontrolować? Jak go wykorzystać, aby być efektywniejszą i bardziej czytelną w pracy? – radzi psycholog i coach Anna Dzierżawska-Popiołek z firmy cococo.pl 

Back to top