|       |   EN

zrzut ekranu z Webinarium  pt. "Straż Graniczna jako element systemu bezpieczeństwa państwa"W dniu 8 czerwca 2021 roku na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się webinarium, pt. "Straż Graniczna jako element systemu bezpieczeństwa państwa". Organizatorami spotkania były Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Oddział w Gorzowie Wielkopolskim  oraz Ośrodek Edukacyjny Lubuska Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa.

 

Prelegentami spotkania byli:

Komendant PSG w Gorzowie Wlkp. Ppłk SG Krzysztof Słowik

st chor. sztabowy SG Joanna Wiese.

Ochrona granicy państwowej należy do podstawowych zadań państwa. Każde państwo posiada określoną organizację ochrony swoich granic, jest to bowiem jeden z ważniejszych czynników oddziałujących na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Ochrona granicy państwowej jest integralnym elementem polityki bezpieczeństwa oraz istotnym narzędziem zapewnienia spójności i integralności terytorialnej, społecznej oraz ekonomicznej.

Zdaniem S. Ziółkowskiego „dobrze i skutecznie strzeżona granica jest odbierana przez społeczeństwo jako świadectwo siły i sprawności państwa, jako wyraz bezpieczeństwa jego obywateli”.

 

Back to top